تصفیه آب

از استخر درمانی و فواید آن چه می دانید؟

استخر درمانی نوعی درمان آسیب است که به طور کامل در آب، معمولاً در استخر درمانی، تحت مراقبت و نظارت یک فیزیوتراپیست آموزش دیده انجام می شود. شناوری طبیعی در آب به بیمار این امکان را می دهد که بدون وارد کردن وزن بر روی زمین ورزش کند، که می تواند به ویژه در مواقعی که جراحات در اندام های تحتانی شما وجود دارد مفید باشد. بسته به عمق آب، آب می تواند به طور موثر وزن بدن شما را حدود 70 تا 90 درصد کاهش دهد، به طوری که فشار کمتری به مفاصل، استخوان ها و بافت همبند خود وارد کنید. از آنجایی که اثرات گرانش را احساس نمی‌کنید، معمولاً در آب از انعطاف ‌پذیری و دامنه حرکت بیشتری لذت خواهید برد. فقط باید از ضدعفونی آب با قرص یا پودر کلر و یا سایر مواد شیمیایی مطمئن باشید.

فهرست مطالب

فواید استخر درمانی

در استخر درمانی از آنجایی که شناوری و فشار در سرتاسر آب یکنواخت است، می‌توانید با ترس کمتری از افتادن یا صدمه زدن به خود ورزش کنید. از آنجایی که مقاومت آب حدود 700 برابر هوا است، ممکن است بتوانید از برخی ورزش‌ها بهره بدنی بیشتری ببرید، هرچند فواید آن بر اساس نوع ورزش، نحوه انجام آن، و تناسب اندام و توانایی های منحصر به فرد شما متفاوت است.

اگرچه آب درمانی بیشتر به عنوان بخشی از توانبخشی و بازیابی استفاده می شود، اما می تواند ابزاری فعال برای افزایش تناسب اندام و عملکرد ورزشی باشد. تمرینات آبی احتمال اسپاسم عضلانی در رقابت را کاهش می دهد. تمرینات مبتنی بر آب به شما امکان می دهد به تدریج تلاش خود را افزایش دهید که با خطر کمتری برای آسیب دیدگی همراه است. ورزش در آب یک فرم عالی از تمرین متقابل برای روال تناسب اندام متنوع و کامل و برای توانبخشی آسیب است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا