تصفیه آب

استفاده از قرص کلر در استخر

 

آب استخر با پوست افراد تماس مستقیم دارد و به همین دلیل نمی توان از هر ماده شیمیایی برای ضد عفونی کردن آن مورد استفاده نمود. قرص کلر، یک روش متداول برای ضدعفونی آب در مقابل میکروب ها، باکتری ها و جلبک ها است. به طور معمول، قرص های کلر در یک پخش کننده شناور یا یک تغذیه کننده خارجی قرارگرفته و به آرامی در مخزن آب حل می شوند.
این قرص به دلیل داشتن سولفات مس از تولید جلبک و سبز شدن استخر و لیز شدن کف استخر جلوگیری کرده و باکتریهای بیماریزا و سایر میکروارگانیسم ها را از بین می برد. قرص کلر همچنین ماندگاری آب را افزایش داده و نیاز به تعویض آب استخر را کاهش می دهد.

انواع قرص های کلر موجود در بازار

بنابر اعلام نشریه جهان شیمی فیزیک، در حال حاضر انواع قرص  آنزیم دار و ساده ۹۰ درصد ۲۰ و ۲۰۰ گرمی برای ضد عفونی کردن آب استخرهای شنا و جکوزی  و آبنماها با حلالیت ۱۰۰ % در آب و بدون ته نشینی در بازار وجود دارد. هر یک عدد قرص ها را می توان برای تصفیه ۱۰ هزار لیتر آب در یک هفته  استفاده کرد. از مزایای این قرص این است که به آرامی در آب پخش شده و دیگر نیاز به استفاده مکرر از پودر کلر به صورت روزانه نیست.

این قرص ها برای ضدعفونی استخرهایی که فقط آخر هفته استفاده می شوند یا در طول هفته امکان ضدعفونی کردن استخر با پودر کلر را ندارند، بسیار ایده آل است زیرا با تابش نور خورشید پودر کلر استفاده شده در استخر بی اثر خواهد شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا